پروژه طراحی فاکتور فروش در اکسل

لیست علاقه مندی ها اشتراک گذاری:
اشتراک دوره
لینک صفحه
در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

درباره دوره

در این دوره با استفاده از ابزارها و توابع اکسل یک فاکتور فروش طراحی می‌شود که دارای لیست جداگانه برای محصولات یا خدمات و لیست مشتریان می‌باشد. این فایل همچنین قابلیت صدور آسان و سریع فاکتور فروش با قابلیت چاپ را فراهم می‌کند. در اجرای این پروژه از توابعی نظیر Lookup, sum و عملیات ریاضی بر روی سلول‌ها، قابلیت Autofill، ابزار DataValidation و … استفاده می‌شود. در این آموزش از امکانات اکسل با ترفندهای خاصی استفاده شده است. این دوره با استفاده از اکسل نسخه ۲۰۲۱ طراحی شده اما با نسخه‌های ۲۰۱۹ و ۲۰۱۶ و ۲۰۱۳ نیز سازگار است. فایل طراحی شده در این آموزش پس از شرکت در دوره در اختیار فراگیر قرار می‌گیرد.

ویژگی این آموزش این است که فاکتور طراحی شده دارای لیستی برای ذخیره محصولات و مشخصات آنها و لیستی دیگر برای ذخیره مشتریان و مشخصات آنها می‌باشد و در هنگام صدور فاکتور نیازی به نوشتن نام کالا یا مشتری نبوده و این اسامی از لیست بازشو انتخاب می شوند و مشخصات مشتری و قیمت کالا به صورت خودکار در فاکتور درج می‌شود. همچنین در این دوره نحوه درج تاریخ و زمان صدور فاکتور به صورت خودکار و با استفاده از توابع اکسل آموزش داده می شود.

اگر با اکسل آشنایی کمی دارید توصیه می‌شود پیش از شرکت در این دوره، آموزش رایگان اکسل آکادمی یک‌درس را از لینک زیر ببینید. این دوره شامل مباحث مقدماتی آشنایی با اکسل می‌باشد.

آموزش رایگان اکسل در ۱۲۰ دقیقه

همچنین دوره آموزش کاربردی پیشرفته اکسل از آکادمی یک‌درس نیز به عنوان مکمل این دوره می‌تواند مفید باشد. این دوره را از لینک زیر می‌توانید مشاهده فرمایید:

آموزش کاربردی پیشرفته اکسل

چه چیزی یاد خواهید گرفت؟

  • طراحی مرحله به مرحله فایل اکسل فاکتور فروش
  • ایجاد لیست ذخیره محصولات
  • ایجاد لیست ذخیره مشتریان
  • درج خودکار تاریخ و زمان فعلی در فاکتور

محتوای دوره

طراحی فایل اکسل فاکتور فروش

  • طراحی فایل اکسل فاکتور فروش
    30:13
  • نکات تکمیلی در نوشتن توابع و لیست ها
    11:18

رتبه بندی و نظرات دانشجویان

هنوز بررسی نشده است.
هنوز بررسی نشده است.

آیا می خواهید برای همه فعالیت ها، اعلان های پوش نوتیفیکیشن دریافت کنید؟