برنامه نویسی پایتون در گوشی اندروید

زبان برنامه نویسی پایتون برای چندین سال متوالی به عنوان محبوبترین زبان برنامه نویسی شناخته شده است. دلیل محبوبیت این زبان برنامه نویسی خوانایی زیاد، سادگی و کوتاه بودن کدهای نوشته شده به این زبان است.

برای استفاده از این زبان برنامه نویسی و کدنویسی با آن باید آن را بروی رایانه خود نصب کنید. مثل این زبان برنامه نویسی بر روی سیستم عاملهای مختلف از جمله ویندوز، لینوکس و مک بسیار ساده بوده و با مراجعه به وبسایت زبان برنامه نویسی پایتون به آدرس python.org میتوانید نسخه‌های مختلف آن را دانلود کنید.

اما متاسفانه در سایت رسمی، برای افرادی که قصد دارند از این زبان برنامه نویسی بر روی گوشی موبایل خود استفاده کنند هیچ نسخه‌ای ارایه نشده است. برای برنامه نویسی به زبان پایتون در گوشی اندروید اپلیکیشن‌های مختلفی ارایه شده است که در این پست به معرفی دو نمونه محبوب و کاربردی از این اپلیکیشن‌ها می‌پردازیم.

اپلیکیشن Pydroid

اپلیکیشن پایدروید Pydroid یکی از محبوب‌ترین اپلیکیشن‌های برنامه نویسی پایتون در محیط اندروید است. این اپلیکیشن یک محیط توسعه یکپارچه تمام عیار محسوب می‌شود چرا که همه امکانات یک IDE را دارد. این اپلیکیشن یک اپلیکیشن جانبی یا پلاگین به نام Pydroid Repository Plugin هم دارد که با کنید آن می‌توانید از کتابخانه‌ها و ماژول های کاربردی و تخصصی مانند numpy, scipy, matplotlib و … نیز استفاده کنید.

برای دریافت این اپلیکیشن از لینک‌های زیر استفاده نمایید:

دریافت Pydroid از کافه بازار

اپلیکیشن Qpython

Qpython یکی دیگر از اپلیکیشن‌های برنامه نویسی پایتون در اندروید می‌باشد که از محبوبیت زیادی برخوردار است. این اپلیکیشن هم امکان استفاده از کتابخانه‌ها و ماژول های مختلف را فراهم نموده و می‌توان از آن به عنوان یک محیط توسعه یکپارچه استفاده کرد. در این اپلیکیشن دو محیط برای کد نویسی در نظر گرفته شد است که یکی ادیتور کد و دیگری کنسول می باشد. همچنین در این اپلیکیشن نمونه کدهای نوشته شده ای نیز وجود دارد.

اپلیکیشن را می توانید از لینک زیر دریافت نمایید:

دریافت Qpython از کافه بازار

علاوه بر اپلیکیشن های فوق می توانید بدون نصب اپلیکیشن هم به صورت آنلاین کدنویسی پایتون را شروع کنید. برای اطلاعات بیشتر در این مورد مقاله زیر را بخوانید.

برنامه نویسی با پایتون به صورت آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *