نحوه استفاده از انیمیشن‌های لوتی در وردپرس

انیمیشن لوتی چیست؟

انیمیشن‌های لوتی یا Lottie Animation انیمیشن‌های وکتور (برداری) و مدرنی هستند که امروزه به صورت گسنرده در طراحی سایت‌ها و اپلیکیشن‌های موبایلی به عنوان آیکون و استیکر و … به کار برده می‌شوند. این نوع فایل ها از اجزای گرافیکی تشکل شده اند که هنگام رندر شدن به صورت متحرک در می‌آیند. فرمت ذخیره سازی آنها json بوده وحجم بسیار کمی دارند. در عین حال با بزرگنمایی کیفیت خود را حفط می‌کنند. پیام رسان تلگران نمونه ای از اپلیکیشن های موبایل است که در آن به صورت گسنرده از انیمیشن های برداری استفاده شده است.

استفاده از انیمیشن های لوتی در وردپرس

وردپرس برترین سیستم سایت ساز دنیاست که تعداد بسیار زیادی از سایت ها در حال حاضر بر پایه آن طراحی شده اند. اگر طراح سایت وردپرس هستید یا مدیر یک سایت وردپرسی هستید با ما همراه باشید تا روش های استفاده از انیمیشن لوتی در وردپرس را با هم مرور کنیم.

استفاده از افزونه های جایگذاری Lottie Animation

برای درج انیمیشن های لوتی در وردپرس افزونه هایی ساخته شده اند که اغلب آنها یک بلوک به ویرایشگر بلوک وردپرس (گوتنبرگ) اضافه می کنند. در ادامه دو نمونه از افزونه های درج انیمیشن لوتی در وردپرس معرفی می شوند.

LottieFiles – Lottie block for Gutenberg

افزونه LottieFiles – Lottie block for Gutenberg یک بلاک به ویرایشگر بلاک وردپرس اضافه می کند که در آن می توانید از یک فایل json موجود در کتابخانه سایت خودتان یا آدرس فایل json خارج از سایت یا یکی از فایل های سایت lottiefiles.com را ثبت نمایید و بوسیله آن فایل لوتی را نمایش دهید. این افزونه تنظیماتی جهت نمایش کنترل پخش انیمیشن و تغییرپس زمینه و … دارد.

Lottie Player block – Implement Lottie animations.

افزونه Lottie Player block – Implement Lottie animations. نیز مانند افزونه قبلی عمل می کند با این تفاوت که فقط می توان آدرس فایل را درج نمود و امکان انتخاب از بین رسانه های سایت وجود ندارد.

استفاده از صفحه سازها و افزونه های گوتنبرگ

برخی از صفحه سازهای وردپرس و افزونه های جانبی گوتنبرگ

استفاده از ویجت Lottie file در افزونه Elementor Pro

اگر از صفحه ساز مشهور المنتور استفاده می کنید، نسخه پرو افزونه المنتور دارای یک ویجت برای درج انیمیشن های لوتی است که می توانید از آن استفاده نمایید.

افزونه Spectra

این افزونه یک افزونه صفحه ساز برای ویرایشگر بلاک وردپرس است که مجموعه ای از بلاکها از جمله بلاک lottie را به گوتنبرگ اضافه می کند.

افزونه Gutenberg Blocks by Kadence Blocks

این افزونه نیز مشابه افزونه Spectra بوده و به همراه بلاک های متعددی که به ویرایشگر بلاک اضافه می کند یک بلاک برای نمایش فایل های لوتی ایجاد می کند.

انواع انیمیشن‌های متنوع و جذاب و کاربردی را از لینک زیر می توانید مشاهده و دریافت نمایید.

دریافت انیمیشن‌های لوتی یا وکتور (Lottie Animation)

1 دیدگاه برای “نحوه استفاده از انیمیشن‌های لوتی در وردپرس

  1. اشتراک‌ها: انیمیشن لوتی (Lottie Animation) چیست؟ – طرح‌بازار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *